Služby

profesionální péče o váš chrup 

Zubní implantáty

Zubní implantáty jsou umělé náhrady chybějících zubů, které jsou upevněné -podobně jako skutečné zuby - přímo v čelisti. Jsou vyrobeny z titanu a nejčastěji mají tvar drobného šroubku nebo destičky.

Dentální hygiena

Trápí Vás zubní kazy, krvácí dásně ,máte špatný dech nebo chcete udělat něco pro zdraví svých zubů? Náplň dentální hygieny umožňuje při pravidelné aplikaci spolehlivě předejít parodontóze a následné ztrátě zubů. 

Protetika / Zubní náhrady

Součástí protetiky je nahrazení ztracené části zubu, celého zubu nebo více zubů. Protetická léčba je náročná, vyžaduje více návštěv u zubaře a většinou je nutná spolupráce s laboratoří.

Endodoncie

Endodontické ošetření znamená ošetření vnitřního prostoru zubu, laicky řečeno ošetření kořenových kanálků zubu. Je nutné ho provést vždy, když dojde v zubní dřeni k patologickému procesu, tedy zánětu nebo odumření, ať už následkem příliš velkého zubního kazu, nebo úrazu.

Zubní výplně

Jedná se o adhezivní materiály, které se váží k tvrdé zubní tkáni pomocí mikromechanické vazby. To znamená, že jde o takový materiál, který se po speciální úpravě zubu dostane i do mikroprostorů, což jsou nerovnosti zubu viditelné pouze pod mikroskopem.

Průběh implantologického ošetření

Konzultace - Jedná se o celkové vyšetření zubů, dásní a o rentgenologické, případně CT vyšetření čelistní kosti. Poté můžeme sestavit léčebný plán a cenovou kalkulaci. Vždy se snažíme, pokud je to možné, léčbu maximálně přizpůsobit Vašim potřebám.

Implantace (zavedení implantátu do čelistní kosti) - Zavádění implantátů provádíme v lokální anestezii. Operační výkon je zcela bezbolestný. Vlastní implantace trvá 20-45 minut. Pokud není možné implantát ihned zatížit (nasadit na implantát korunku), tak po dobu hojení je implantát v čelistní kosti a nad ním je zašitá dáseň.

Zavedení vhojovacího válečku - Po 2 až 6 měsících je vytvořeno pevné spojení mezi čelistní kostí a povrchem implantátu. Doba vhojování je určena typem použitého implantátu a kvalitou čelistní kosti. Nyní odstraníme nad implantátem dáseň a zašroubujeme do něj vhojovací váleček, sloužící k formování dásně v okolí implantátu. Po uplynutí 14 dnů je dáseň v okolí válečku zhojena a můžeme implantát otisknout.

Nasazení korunky nebo můstku - Po otisknutí čelisti s implantátem v zubní laboratoři vyrobí do 10 dnů korunku, případně můstek, který už plnohodnotně nahrazuje chybějící zuby.

Všechny námi nabízené stomatologické výkony včetně cen naleznete v našem CENÍKU...